Uçak Bileti
Uçak
En uygun fiyatlı yurtiçi ve yurtdışı uçak biletinizi almak ya da rezervasyon yaptırmak için hemen uçak bileti aramanızı yapın.
Oteller
otel
En uygun oteller ve konaklama hizmetini E.B Travel ayrıcalığı ile yaşayın.
yurtdışı yaz okulları
yaz okulları
İngilize'yi E.B. Turizm güvencesi ile İngiltere'de öğrenin. Detaylar için tıklayın.
TALLINN - RIGA Turu

HELSINKI (1) – TALLINN (2) – RIGA (2) 5 gece 6 gün

tallinn turu
tallinn turu
tallinn turu
tallinn turu

Tur Programı

1. Gün  İSTANBUL – TALLINN - HELSİNKİ

Atatürk havaalanı dış hatlar terminalinde saat 06.00 de buluşma. Pasaport ve bilet işlemleri sonrası Estonya Havayolları özel sefersayılı uçağımız ile  08.00'de  Estonya’nın başkenti Talinn’e  hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrasında saat 11.10 da Tallinn’e varış. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Helsinki’ye bizi götürecek olan curise için limana hareket ediyoruz.İçinde alış veriş merkezlerini discoların barların ve yemek salonlarının bulunduğu lüx cruise ile yapacağımız 2 saatlik yolculuk sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyoruz. Finlandiya’nın başkenti Baltıkların gururlu kızı Helsinki 315 adet takım adası ve gölleri, tarihi binaları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor yapılacak olan şehir turumuzda Helsinki katedrali, senato meydanı, hükümet sarayı, belediye binası, market meydanı, Uspenski Ortodox katedrali, Havis amanda heykeli görülecek yerler arasındadır.şehir turumuz sonrası ise Sumenlinna kalesi turu başlıyor. Sumenlinna, Finlandiya'nın en önemli tarihi askeri yapılarından biridir. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18. yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış. 1991 yılında Unesco tarafından "dünya mirası" listesine alınan kaleye teknelerle gidiyoruz. Kale çevresinde 850 kadar kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek. Tur sonrası Helsinki'ye geri dönüyor ve serbest zaman veriyoruz.Tüm gün sürecek turumuz sonrasında Helsinki’de bulunan otelimize yerleşiyourz. Konaklama otelimizde.

2. Gün HELSİNKİ – TALLINN

Sabah kahvaltı sonrası Helsinki limanına transfer.Cruise ile Tallinn'e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Talinn'e varış. Varışı takiben otelimize transfer ve check in işlemleri. Kısa bir dinlenme sonrası Tallinn şehir turumuz için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Unesco dünya mirası listesinde en iyi korunmuş orta çağ şehri olarak anılan Tallinn şehir turumuzda gotik ve barok tarzı binalar gözlerinizi kamaştıracak güzellikte. Aşağı ve yukarı şehir olarak isimlendirilen ve 2 ayrı bölümden oluşan şehir turumuzda Tall Hermann kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky katedrali, Dome kilisesi, Town hall ve meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında; turumuzun bitiminde Toompea Tepesinden fotograf alabilir. St. Olaf's Kilisesinin heybetli görüntüsü eşliğinde şehri kuşbakışı seyredebilirsiniz. Tur sonrası serbest zaman.Konaklama otelimizde.

4. Gün  TALLINN – RİGA

Sabah kahvaltı sonrası Letonya'nın başkenti Riga'ya hareket. Estonya' nın ünlü ormanları içerinden geçerek gerçekleştirdiğimiz yolculuk yaklaşık 5 saat sürecek. Yolculuğumuz esnasında yazlık kasaba olan Parnu'da mola vereceğiz. Riga şehir merkezinde bulunan otelimize varıyoruz, checkin işlemleri ve kısa bir dinlenme sonrası Riga şehir turumuz için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Unesco dünya tarih mirasına geçmiş 13 .yy başında kurulan şehir art nouveau sanatının eşsiz örnekleri ile dolu. Dünyanın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan Riga şehir turumuzda öncelikli olarak 14.yy yapısı Riga kalesini ziyaret ediyoruz. Balriga kalesi ziyareti sonrası turumuz St. jacob's klisesi, 15- 16 ve 17 yy dan kalma üç erkek kardeşler evleri, Brotherhoods of the Blackheads evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile kediler evi,St. Peter Kilisesi, Jacob's Barakaları, İsveç kapısı, Eski şehir duvarları, Dom kilisesi, Milli tiyatro ve Parlemento Binası, son olarak da özgürlük anıtı ziyareti ile turumuzu tamamlıyoruz.1.5 saat sürecek şehir turumuz sonrası dileyen konuklarımız ekstra olarak düzenleyeceğimiz Dauvaga nehir turumuza katılabilir Riga'yı bir başka perspektiften görüp harika kareler alabilirler. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün  RİGA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.dileyen konuklarımız düzenleyeceğimiz ekstra turlarımıza katılabilirler. İlk turumuz kahvaltı sonrası hareketli Sigulda ve Riga açık hava müzesi turu olacak. İlk durağımız avrupanın en büyük açık hava müzesi olan Riga open air museum; 140.000 çeşit farklı objenin ve 121 adet antik ağaç evin sergilendiği bu müze yaşayan bir platform olarak düzenlenmiş oldukça ilginizi çekeceğine inandığımız açık hava müzesi gezimizden sonra Riga'ya 50 km mesafede Gauja nehri vadisinde bulunan Letonya'nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sigulda'ya devam ediyoruz; bu turumuzda misafirlerimiz ilk olarak Sigulda Kalesini ziyaret edecekler. Kale ziyareti sonrası Crusader kalesi, gutmana mağrası, Kropotkin'in sarayını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme Riga'da otelimizde..

6. Gün  RİGA- TALLİNN – İSTANBUL

Sabah Kahvaltsının ardından Lüx Otobüslerimiz ile Tallin'e hareket.Yaklaşık 4 saatlik otobus yolculuğu sonrası havalimanına hareket. Özel hava  yolları'nın uçuşu ile 19.30 da istanbul'a hareket ediyoruz. 22.45'de İstanbul a varış ve turumuzun sonu. Bir dahaki E.B Turunda görüşmek dileğiyle…

 

Rezervasyon

Rezervasyonlarınız ve tur programları hakkında bilgi almak için Tel: (0212) 225 44 70 - (0212) 225 24 07 | Faks: (0212) 225 03 47 | Email: sales@ebtturizm.com

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Estonya Havayolları ile  gidiş-dönüş uçak bileti

4* otellerde 6 gece oda + kahvaltı konaklama

Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler

Cruise gemisi ile Tallinn – Helsinki – Tallinn arası transferler

Yarım günlük, Helsinki, Tallinn, Riga şehir gezileri

Seyahat  Güvence Paketi

Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli 150€

Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 

Uçak bileti satın al | Yurtdışı Turlar | Lapland Turu | Doğu Karadeniz Turu | Safranbolu Turu | Gizlilik

©2012 E.B Tur (E.B Travel) | Tel: (0212) 225 24 07 - (0212) 225 24 07 | Faks: (0212) 225 03 47 | Email: sales@ebtturizm.com